EvangMotoÚlet Alpy 2011 - kompletní fahrplán a finální sestava

Tož hola hola, hledám nějaké nadšení pro věc. Chcete snad na něco nalákat? Ale to fakt nejni probléma. Co kdybychom si druhý nebo třetí červnový víkend dali takový malý úletík, co?  Tak, přátelé, je to tady. Dny se nám prodlužují, noci blednou a za několik dní spolu vyrážíme nach GG a další parádičky Rakousko-Italských Alp.

Sraz:

Pro Petra, Františka a Sipa - u fary cca v 15,30, dále vyzvednete Vikinga na dálnici Hradec Praha na nejbližší pumpě (cca 85 km) cca v 16,00

 

Pro Bráchu, Jawáka a Hráďu - u benzinky Lukoil mezi Černým Mostem a Horními Počernicemi, vyzvedneme vás tam s hradeckou partou cca v  17,00

 

Odtamtud společně směr České Budějovice (na D1 -> Benešov -> Tábor...atd)

 

 

Místo pro spaní v předvečer výjezdu

Sborový dům ČCE "Archa", Pohorská ulice 865, Kaplice

 

Je to na hlavní silnici vedoucí z Českých Budějovic směrem na Linz, kousek od státní hranice. 

 

 

Mapa: maps.google.cz/maps

 

Odjezd Alpy: Pátek 24. června, 9:00

Návrat z Alp: Pondělí 27. června, někdy v podvečer, večer či noci. Uděláme to tak, aby každej, kdo pojede, dojel rozumně domů.

 

Co je třeba:

  1. Dát dohromady seznam lidí. Prosím všechny, kdo mají zájem jet, ať mi napíší na můj mail: viking1@email.cz Prosím čím dříve, tím lépe. Ještě musím zajistit kempy v Alpách, a to podle počtu přihlášených. Pamatujte na to, že může být dosti plno a nejlepší je to zamluvit dopředu. Tedy pište!!! Jestli to necháte na poslední chvíli, Vaše rozhodnutí. Neříkám, že to nejde, vystavujeme se pak ale riziku, že třebas nebude místo ve stanu nebo se nevejdeme do kempu a budeme muset hledat.
  2. Optimálně vyřešit spaní ve stanech. Nabízím, že vezmu jeden moderní obr stan se dvěma ložnicemi a předsíní. Vejde se tam standardně 2x3 osoby, do předsíně se vejdou další 3 lidi. Zřejmě pojedu sólo, stan šupnu na místo spolujezdce. Ale pochopitelně můžeme vzít více menších. Záleží na vás. Vyjádřete se!!!
  3. Tipy na cestu: Máte-li sami nějaké přání, jak zpestřit trasu o nějakou pamětihodnost nebo extra labužnický průsmyk, sem s nápady. Pokusím se je zabudovat. 
  4. Zajistit rakouské dálniční známky na motocykly. Stojí 4,50 Euro, cca 110 Kč, na 10 dní. Rakouskou dálniční známku koupíte poměrně běžně na benzínových stanicích v České republice poblíž hranic s Rakouskem, nebo přímo na hraničním přechodu (bezprostředně po přechodu hranice se vyskytují zřetelné značky). V případě motocyklu je nutné dálniční známku vylepit na kterékoliv viditelné místo.
  5. Co s sebou: Rosničky hlásí na posledních 10 dní v červnu nic moc počasí. Je ještě čas na to plašit. Ale raději si vezměte dobrej nepromok. Nezapomeňte na mazání řetězu, na to, aby gumy byly alespoň na 40%, olej nejdéle v poslední třetině životnosti + trocha s sebou do rezervy. Vyplatí se vzít i sprej na defekt. Domluvte se do dvojice na tábornickejch potřebách, jak a kdo poveze karimámu a karitátu, kdo spacáky...a tak. Mapu mám, nebude třeba vozit navigaci. Ale proti gustu žádnej dišputát. Pojedeme v EU, stačí si vzít občanku. Kdybychom zavítali do Švýcarska, tak tam stačí taky.
  6. Náklady: Předpokládaná délka trasy bude cca do 2 000 km, takže peníze na benzín podle spotřeby tvojí motorky. Jak v Itálii, tak zejména v Rakousku je benzin levnější. V Rakousku cca 1,15 Euro, v Itálii cca 1,30 Euro. Takže není nutné dotankovat ještě u nás, spíše naopak se vyplatí natankovat až po okraj v Rakousku. Kempovné: za noc a osobu+motorku cca 10-12 Euro, celkem 3 noci + jedna v Čechách v kempu u Lipna. Předběžná kalkulace: cca 5 700,- Kč osobu (benzin, viněta, mýto na GG příp. další) + jídlo a cetky.
  7. Placení: Kreditkou jde platit leckde, i na GG. Ale nějakou hotovost vzít doporučuju. Na mýtné, kafe, samolepku, WC... Ať máte alespoň 40 Euro cash. Benzín jde platit kartou v podstatě po celou trasu. 

Chybí vám nějaká informace? 

Těším se na setkání :-)

Viking

P.S. Kdo se dosud přihlásil:

Viking, Hráďa, Sip, František z H.K., Petr a na poslední chvíli se přihlásil Jawák!!! 

Viktor a Pupina to definitivně vzdali, mají teď velké starosti s bydlením. Brácha taky, vlezla mu do termínu důležitá akce. A nakonec i Sharki, to je smutné překvapení na konec. Michalovi se bohužel sešlo více zádrhelů najednou, takže i u něj pro tentokrát vymalováno.

Zatím všichni, kromě Františka, zvolili spaní v obr stanu. Krásně se vejdeme a předsíň zůstane prázdná na bágly a vaření, sezení...nebo jako samotka pro chrapouny.

Den 1:

Z Brodu je to necelých 500 km. Trasa pochopitelně vede přes GG:

maps.google.cz/maps

Garantuju vám, že tak ve 13:00, maximálně ve 14:00 na GG dorazíme! Pořádně ho projedeme, podíváme se na vyhlídku Franze Josefa, shlédneme ledovec, bezpochyby nám neunikne ani Edelweissspitze. A i když se budeme flákat, pak do 20:00 budem v kempu.

První den budeme spát poblíž Cortiny d'Ampezzo. Je tam na výběr ze tří kempů, uvidíme, kde se nám bude líbit nejvíce. A teprve druhý den dáme Dolomity se vším všudy :-): 

maps.google.cz/maps

Den 2:

Ten, kdo se jednou zakoukal do mapy Alp a viděl Dolomity, tuší, či spíše z mapy úplně crčí, co crčí, řve to (!) jako vodopád možností, jak uspokojit na serpentýny a průsmyky nadrženého motorkáře. Domnívám se, že den 2 zůstaneme v jednom kempu, ulehčíme motorkám a zbavíme ji báglů, protože Dolomity nejsou na průjezd, te je na celej jeden den. Chcete důkaz? Tak se podívejte na tento snímek z mapy. Soutěžní otázka: Kolik průsmyků nad 2 000 m.n.m. n a ní najdete? P.S. "Drobné" pod dva km neberu jako údaj ;-)

Na těchto místech jsem dříve navrhoval, že bychom Dolomity dali z jednoho kempu. Ale nakonec od tohoto nápadu ustupuji. A řeknu vám proč - nezvládli bychom projet ta passa. Vymyslel jsem totiž způsob, jak takovým trojitým "S" projet všechna v lajně, kromě jediného Passa di Limo. Limča není o průjezdu. Musí se jet tam a stejnou cestou zpět. Každopádně by se dala na těchto 40 km2 projet téměř všechna vysoká passa naráz. Zažít průsmykové orgie! 

A spát by se dalo u Caldara (našeho starého známého jezera) a tam nechat stan na dvě noci. Alternativně bychom mohli dojet až k jezeru Svaté Justýny. Je to jenom kousek vedle a můžeme zažít něco nového. Kempy jsou tam taky.

Den 3:

Tak tohle bude klasika. Ověřená a vynikající. Pojedeme na Merano, nakoupíme v Intersparu špíček a piviště a dáme si klasické kolečko přes Passo Stelvio. Pak Passo Gavia, Paso Tonale a den zakončíme u jezírka - jednoho nebo druhého. Kdyby nám zbyl čas a chuť, je možné to ještě protáhnout, ale taky se můžeme naložit do vody a bude hej:

Den 4:

Poslední den už bude o návratu domů, takže to nebudeme moci přehánět s množstvím průsmyků a riskovat italský dopravní zácpy v úzkých silničkách. Přesto zbude jedna chuťovka na konec - Passo Rombo. Pak sjedeme do malebného městečka Oetz a ještě kousek nad ním najedeme na dálnici, která nás dovede až domů - na D5. 

Plán B:

Kdyby se počasí nějak pokazilo, nebo někdo dostal hoňku, rýmičku, atp., je kam ustupovat. Jednotlivé dny jsou voleny tak, že není problém najet na highway a zdrhnout domů. Holt bychom o něco přišli, ale to je život. Do Alp se, doufám, opět vrátíme. Nezapomeňte, že nových a dosud nepoznaných tras je tu stále dost :-)

 

Komentáře

Fotky Viking

Fotky sip a František

Ke stažení v balíku sip a františek (ten má originály velký jako objem své motorky, tak jsem mu je zmenšil :-))

Foto Hráďa

No já začínám být várazně

No já začínám být várazně nažhavenej a natěšenej a všechny takový podobný slova na "na" :-) Nakonec jsem si vzal volno na celý čtvrtek, abych měl celej den čas na přípravu. Jediné s čím mám problém, že se mi nepodařilo sehnat dálniční známku, tak snad bude šance ji koupit ve čtvrtek večer nebo v pátek někde u hranic.

Sipe - to čtvrteční ubytko je super!! 

Známka...

 ...no probléma. Taky si ji koupím až tam. Buď v klidu :-)

Změna - odjezd před 16:00

Taky jsme to promysleli a chceme vyjet nejpozději v 16:00, aby to šlo v klidu dojet za světla a v pohodě, kdyby nebylo dobrý počasí. Vidím to tak na 15:30 u fary v HK, poslední pá pá, a odjezd. Teda jestli budu mít na čem, protože xj je pořád v servisu a vana někde v Nizozemí (dorazí až 1. 7.) takže zatím zařizuju provizorní řešení:-)

HK

Ahoj,

ja budu vyjizdet z Bydzova, ze bych se take pridal? V kolik jedete? A jakou trasou?  Petr M.

Hradecká parta

 Ahoj Petře,

mluvil jsem se Sipem. Vyjede s Františkem z Hradce cca v 19,00.

Kdybys nechtěl čekat, cca v 16,30 -17,00 budu Hradcem projíždět taky. Ale beru to na Prahu - příbírám bráchu a pak na Volduchy, kde beru kufry, a teprve pak tradá na Jih. Počítám, že vyjedu tak kolem 19,00-20,00 od nás, možná i se Sharkim. Asi přijedu do Brodu ve stejnou dobu jako Sip s Františkem, ale odjinud.

Co Hráďa - kdy se přidáš? V Praze na Čerňáku? Nebo až v Brodu?

Tak KDY? :)

Zdarec hoši, tak já vám nějak nevím :) v práci si beru půlden volno páč bych to tam před odjezdem celý den asi nevydržel... Rád bych proto vyrazil od Liberce v nějakou rozumnou hodinu (15-17hod), ale samozřejmě, kdyby se bylo ke komu přidat, tak se přidám. Nejlepší by asi bylo srazit se na tom čerňáku v Prahe. 

HK

Ahoj,

jeste to promyslim, nechce se mi jet potme. Petr M.

Tak CO?

Tak co bando?? Jak se chystáte na tu delikatesní Alpskou tůru??  

I když se tři neb dva jenom sejdou...

... i tak jedu. Tentokrát to mám postavený tak, že prostě chci pár dní volna. A hotovo. Bezva lidi k tomu a Alpské prostředí - to je super bonus navíc.

Viking

I když se tři neb dva ...

Jsem na tom podobně... chci volno a tenhle způsob vidím jako ideální... už pět dní mi v servisu slibujou, že motka bude hotová zítra, tak doufám, že to klaplne a zítra si ji přivezu :-) a příští čtvrtek večer to nabereme směr jih. Moc se těším. Z HK jedeme dva. Co Hráďa? Nepřidá se do konvoje?

Flight divert

Musím se přiznat, že sem nakonec pod nátlakem okolností rezignoval. Po zahájení ve čtvrtek v pátek ráno točím levou zatáčkou na Jinřichův Hradec. Ikdyž dneska budu asi přezouvat, nemám ještě ani STK.

Servis

Tak jsem zahnal ekonomické Já do někam a jdu do toho. Jenom mě straší dost hlučnej rozvoďák a ventily. Vůbec se jím teda nedivím ,při mém tahání za heft.Pravda má nalítáno 50000.Mojich už přes dvacet. Další problémek by mohl bejt s palivovým čerpadlem,které se má měnit podle manuálu ve čtyřiceti.Už jsem zalarmoval mechanika a měl by to dovést z Dojču a co nejdříve udělat. (Michale už si dělal podobné radosti na tvým?) Doufám,že sa zadaří a budeme oba v cajku. Ještě dávám do placu jeden malej útočnej horo stan, bez ložnic a záchodu,estlik bude teda potřeba. Taky vyhledám nějakej eko bůček na cestu.Nazdar

ventily a cerpadlo

Ahoj Sharki,

ja ted nechal v servisu spoustu penez za hodne veci, ventilu jsem mel 5 s malou vuli a cerpadlo mam docela v prd... Ale mechanik si s tim pohral a zlepsil to(nejaka kladivka ci co), ale sezene mi pouzite at si ho vozim v kufru a kdyztak vymenim, ze to jde rychle :-)   Petr M.

Fahrplán a tak

Taky musím za sebe říct, že tenhle fahrplán mne naplňuje nadějí a budí ve mně jenom perfektní dojmy... nevim ovšem jestli to není způsobeno mou naprostou neznalostí :-) Nechám se tedy vést a budu důvěřovat. Pokud se ovšem podaří odstranit závadu, kterou jsem objevil při výměně ojele. Výpustní šroub se po vymontování totálně rozpadl... Objednal jsem si sice už ve středu nový, že prý dorazí už druhý den... když nedorazil do servisu ani třetí den... hledal jsem provizorní řešení... Návštěvy železářství, topenářský těsnění a jedem... V klidu je to ok, ale po 20 km to kape :-( Teď jsem s tím vyrazil do Krkonoš a pod motkou stojí sklenička :-( pro sychr. Zásilku ze servisu očekávám v polovině týdne, kdy se mám vrátit do HK. Jinak jsem tu v Herlíkovicích s dalšími 25 lidmi a světe div se, asi půlhodinu po příjezdu slyším podivný nezvyklý zvuk a ona si to přihnala Majda na Kamilově NTV :-)

Pochvala

Za sebe musím jednoznačně říct, že ať koukám jak koukám, tak na tomhle fáhrplánu se prostě nedá nic vylepšit :-) Myslím, že je to super a málokdo, by to takhle pěkně vykoumal...! Musel jsi s tím mít neskutečnou hromadu práce a já ti za ní moc děkuju a bude mi potěšením, když se budu moct přidat na tuhletu už předem skvělou akcičku... :-) Už teď se těším! 

 

PS. Už mám taky přes 4tis a to si říkám, že jsem ještě pořádně nezačal jezdit :-)ú

strukturovaný fahrplán

Petře nedal bys dohromady nějaký strukturovaný fahrplán. Jako třeba kde sejdeme, kdy... u vás? ve čtvrtek? Co takhle nocování v Českých Budějovicích na evangelické faře ze čtvrtka na pátek... a pak hurá směr jih? To by šlo zařídit. A tak podobně... Už se to blíží...

Již brzy!

 Přátelé, nebojte, již brzy v těchto místech vyvěsím fahrplán úletu. Nicméně termín je daný, trasu mám už promyšlenou, jde o hlavně místo scuku a zajistit nějaké to spaní. Těšte se! :-)

Úletci

 Když se objevila na netu Vikošova úvaha na Alpský úlet, hodně mě to potěšilo, neboť jeho úlety jsou fak super propracované a naplánované. To jsem ale netušil, jaké to budou pro mě muka. Moje nadšení pro cestování jednoznačně HURÁ.Vzpomínky na poslední i první Alpy ještě teď doznívají ve vzpomínkách.Denvoška i Já jsme hrochtali do neurekom. Představa,že to dám znova na GuStavovi,je víc jak lákavá. Moje hnusné druhé ekonomické Já se trvale snaží podlamovat to první cestovatelské a furt jen dva prstíčky ohřejeme a hned zase půjdeme. Snažím se zamknout a neotvírat ani na koušíček, jsou to mrchy ty jezinky, zelený. Ještě k tomu Evangmototoure,kde se sejde většinou celej klubík i vždycky nějací noví a to je nastejno neodolatelné. A teď babo (Vikošu) raď. Tento měsíc jsem byl donucen udělat sám sobě audit a řešit celkově finnace.Kalousek neměl čas a tak jsem to zmáknul (no zmáknul?)sám.Co sám,pozval jsem si na radu spořku. Je to dobrej rádce,ale moc vyčůranej věřitel. Šest let bude součástí mého strategického plánování. Můžu předem říct,že se nemá ráda s prvním mojim cestovatelským JÁ. Za 25dní se ulítá a věřte že hledám nějaké místečko v zavazadlovém prostoru bez stejků a s bůčkem v lepeńáku.

 

Nabídka tandemu

 Sharki, vím, že se asi dostanu na tenkej led motorkářovy hrdosti, ale nabízím Ti tandem :-) P.S. Zatím jsem jinak Alpy nepoznal. Tedy vím, že to tak jde.

batoh

Vikošu moc díky,že na mě toliko myslíš.Cestování je veliká radost a jezdit jako batůžek mě určitě čeká,když už nevylezu na litrovýho čopra. Potom koupím k Bavoru sajdu a budu se kochat ze sesle a budu vám vařit na výletech dobrůtky na grilu. Docela se těším tak za 15let??